Francja 2012

Witam. Dzisiaj mijają dwa lata od mojej wycieczki do Francji, więc postanowiłam zrobić post poświęcony temu. Generalnie, to uwielbiam podróże, zwłaszcza zwiedzanie innych krajów i poznawanie kultury. Moim największym marzeniem jest pojechanie do USA, a konkretniej Nowy Jork, Kalifornia, Floryda. O Paryżu też kiedyś marzyłam i cieszę się że dwa lata temu udało mi się urzeczywistnić to marzenie :3.
Co mogę napisać o Francji… Było świetnie, spędziłam tam niesamowity czas i oczywiście chciałabym w przyszłości tam wrócić. Najbardziej chyba podobało mi się w Luwrze. Mimo, że na co dzień nie jestem wielką fanką chodzenia po muzeach, tam jakoś wpadłam w ten nastrój i robiłam zdjęcia każdej napotkanej rzeczy i wszystko robiło na mnie wrażenie, chociaż kompletnie nie znam się na sztuce ^^. Ciężko było wybrać zdjęcia do tej notki, bo miałam ich ponad siedemset. Z tego co jeszcze wspominam, to rejs po Sekwanie w nocy był cudowny, generalnie uwielbiam oglądać miasta po zmroku. No i oglądanie Paryża na szczycie wieży Eiffle’a. Sama wieża nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia i szczerze mówiąc niezbyt mi się podobała, ale widoki z niej były świetne. Oprócz Paryża zwiedzaliśmy jeszcze wtedy Reims (cudowna katedra, chyba najlepsza z nich wszystkich :P) i Strassburg, gdzie najbardziej podobało mi się to, że budynki tam były zrobione w takim jednym stylu i nie było wciśniętych pomiędzy nimi jakiś budowli w nowoczesnym stylu. Takie jakby zabytkowe miasteczko, tylko że czyste (czego nie można powiedzieć o Paryżu :P) i  odnowione. No i jeszcze Disneyland, oczywiście! Chyba skorzystałam z wszystkich dostępnych tam atrakcji i z pewnością powtórzyłabym to jeszcze raz.
Brakowało mi z pewnością zwiedzania miasta na własną rękę. Tego chodzenia jakimiś bocznymi uliczkami, jedzenia w typowych, paryskich restauracjach i zatopienia się w ten klimat Paryża. Dlatego definitywnie muszę kiedyś tam wrócić. :3

Strassburg <3

Katedra w Reims.

To już w Paryżu.

 

 

Luwr <3.

 

 

 

 

 

 

 

Wersal.

Najważniejsze <3.

 

Disneylaaaand.

 

Ehh, chcę tam wrócić!

Zapisz

2 Comments

Add Yours

Leave a Reply